Laatste DIG-nieuws
Esther Jansen wint ontwerpwedstrijd ERG Neurodiversiteit (Oktober 2025)
Deze zomer organiseerde de NWO/NWO-I ERG (Employee Resource Group) Neurodiversiteit een button-ontwerpwedstrijd met de opdracht ‘Hoe voelt mijn brein vandaag?’ Tot ons enthousiasme ontvingen we uit vrijwel elke uithoek van NWO-D, de NWO-instituten en bureau NWO-I mooie en ook doordachte ontwerpen. In totaal ontvingen we bijna 80 inzendingen!
Diversity Day Lunchlezing ‘Samen sterk door anders denken: van weerstand naar teamsucces’ (oktober 2025)
ERG Neurodiversiteit organiseert meet & greet en ontwerpwedstrijd (juni 2025)
Op Neurodiversity Pride Day (maandag 16 juni 2025) nodigt het NWO/NWO-I medewerkersnetwerk (ERG) Neurodiversiteit je uit om samen te vieren dat alle breinen anders zijn. Op een meet and greet op 16 juni bij NWO Den Haag, Nikhef Amsterdam en Utrecht verwelkomen we iedereen met een vraag of verhaal over neurodiversiteit om met ons in gesprek te gaan. Daarnaast organiseren wij een ontwerpwedstrijd met het thema: “Hoe voelt mijn brein vandaag?”.
Online lunchlezing op 21 mei: Cultuur verbindt ons - hoe creëer je een meer cultureel inclusieve organisatie?
De nieuw opgerichte ERG voor Culturele Diversiteit organiseert op woensdag 21 mei een boeiende online lunchlezing met Madhu Mathoera over hoe je een meer inclusieve organisatie kunt creëren. Op de agenda van de NWO-I website vind je alle informatie.
NWO/NWO-I staat stil bij de Internationale Dag van Transgendervisibiliteit (31 maart 2025)
Op 31 maart is de Internationale Dag van Transgendervisibiliteit. Op deze dag staan we als NWO/NWO-I stil bij het bestaan van transgenderpersonen en de discriminatie waar ze wereldwijd mee te maken hebben. Lees het bericht op de NWO-I-website.
NWO/NWO-I viert Coming-Outdag 2024 (11 oktober 2024)
Op vrijdag 11 oktober is het Coming-Outdag, een dag die aandacht besteedt aan het moment dat iemand openlijk voor zijn/haar/hen seksuele geaardheid of genderidentiteit uitkomt: het uit de kast komen, oftewel de coming-out. David van Walderveen (teamleider Strategic Support bij DIFFER) bepleit in zijn column, speciaal geschreven voor Coming-Outdag 2024 bij NWO/NWO-I, dat we moeten stoppen met uit de kast komen. Lees de column op de pagina P&O-nieuws.
Evenement 'Embracing Diverse Minds - Neurodiversiteit en geestelijke gezondheid' (24 oktober 2024)
Mentale gezondheid is cruciaal voor het welzijn van mensen, zowel op het werk als in het onderwijs. Helaas zorgt het stigma rond psychische problemen er vaak voor dat veel mensen niet de hulp en ondersteuning krijgen die ze nodig hebben. Tijdens het evenement 'Embracing Diverse Minds - Neurodiversity and Mental Health' op donderdag 24 oktober 2024 willen we deze barrières doorbreken en een open dialoog stimuleren over mentale gezondheid en neurodiversiteit. Kijk voor meer informatie op de het agenda-item over Embracing Diverse Minds.
Online lunchlezing 'Geen smoesjes meer: inclusief werven en gendergelijkwaardigheid in de Nederlandse academische wereld' (1 oktober 2024)
Op 1 oktober verwelkomen wij je graag op onze speciale online lunchlezing ter gelegenheid van de Dag van de Diversiteit, waar we dieper ingaan op het cruciale onderwerp van inclusieve personeelswerving en gendergelijkheid in de Nederlandse academische wereld. Kijk voor meer informatie op de het agenda-item over de lunchlezing.
Neurodiversiteit op de werkvloer: tien lunch take-aways (2024)
Op dinsdag 18 juni van 12.00 tot 13.00 uur vond de online lunchlezing 'Neurodiversity at Work' plaats voor medewerkers van NWO/NWO-I, georganiseerd in het kader van Neurodiversity Pride Day op 16 juni. Deze lezing richtte zich op ervaringen met neurodiversiteit op de werkvloer en gaf praktische tips om de werkvloer meer neuro-inclusief te maken. Lees het hele artikel met de take-aways.
Succesvol LHBTIQA+ evenement onderzoekt rol van ERG's in het bevorderen van inclusie bij NWO/NWO-I (2024)
Op woensdag 22 mei 2024 organiseerden het NWO/NWO-I LHBTIQA+ netwerk een bijeenkomst om de doelen en voordelen van Employee Resource Groups (ERG's) binnen NWO te onderzoeken. Het evenement was een waardevolle gelegenheid voor het delen van ervaringen en best practices met betrekking tot ERG's en LHBTIQA+ inclusie. Lees het hele artikel over het LHBTIQA+.
Diversiteit & Inclusie bij NWO-I: een update (2024)
Internationale Vrouwendag bij NWO-I (2024)
Op 8 maart 2024 stonden we bij NWO-I stil bij Internationale Vrouwendag. Een dag die wereldwijd de sociale, economische, culturele en politieke prestaties van vrouwen viert en aandacht vraagt voor gendergelijkheid en vrouwenrechten. Lees het artikel over internationale vrouwendag.